Stredná odborná škola technická a ekonomická Jozefa Szakkayho -
Szakkay József Műszaki és Közgazdasági Szakközépiskola, Grešákova 1, Košice

Büszkék vagyunk rá

Diáksikerek

NévEseményHelyezésÉv
Bodor Kornél 2M, Fekete Ádám 2TL, Kosztyu Szilveszter 2TLWRO Slovakia országos robotika verseny6. hely2022/2023
Bodor Kornél 2M, Fekete Ádám 2TL, Kosztyu Szilveszter 2TLRBA országos robotika verseny2. hely2022/2023
Bodor Kornél 2M, Fekete Ádám 2TL, Kosztyu Szilveszter 2TLRoboSum országos robotika verseny4. hely2022/2023
Radványi István 2TLINFOPROG - Programozói B kategória
(országos és nemzetközi)
2. hely2022/2023
Szabó Szabolcs 3M, Hurák Ottó 2MIII. Gedeon János emlékkupa - országos és határ-menti gépi forgácsoló verseny (Salgótarján, H)11. és 14. helyezett,
+ a város és megye különdíja
2022/2023
Štec Dominik 3TL, Mezei Richard 4TLiBobor-Senior online algoritmikus feladatok informatika versenyesikeres megoldók, az 5918 versenyző 90%-nál jobb eredményt értek el2022/2023
Fekete Ádám 2TLAngol olimpiász járási forduló7. hely, sikeres megoldó2022/2023
Grbálik Dávid 2TLXXX. Tompa Mihály Országos Szavalóversenyjárási forduló - arany sáv
kerületi forduló - ezüst sáv
2022/2023
Amzler Dániel, Krzák Daniel, Oceák István - 1TLBod Péter Könyvtárhasználati verseny (Kassa)1. hely2022/2023
18 fő 2OA+3OAVállalkozói képességek fejlesztése nemzetközi partnerségbenoklevél2021/2022
Tóth Zsófia 1OAGál Sándor szavalóverseny, Buzitakitüntető oklevél2021/2022
Mezei Richárd 3TLAngol olimpiász járási forduló5. hely20121/2022
Szabó Szabolcs 2M, Sabo Jakub 3MIII. Gedeon János emlékkupa - országos és határ-menti gépi forgácsoló verseny (Salgótarján, H)9. és 10. helyezett - Szlovákiai legjobb20121/2022
Bodor Kornél 1M, Kiszti Lilla 1OA, Radványi István 1TLBod Péter Könyvtárhasználati verseny (Kassa)2. hely2021/2022
Simon Boglárka 2TL (B kat.), Beke Dávid 2TL (B kat.), Veres Patrik 3TL (A kat.)INFOPROG - Programozói kategória
(országos)
Sorrendben 5., 9., 10. hely2021/2022
Štec Dominik 2TL (B kat.), Bárczy Szabolcs István 3TL (A kat.)
Gábor Márió Sebastian 3TL (A kat.)
INFOPROG - Felhasználói kategória
(országos)
Sorrendben 3.. 4., 6. hely2021/2022
Vereš Patrik 4TLiBobor-Senior online algoritmikus feladatok informatika versenyesikeres megoldó2021/2022
Furman István Adrián, Horkay Ottó, Kateržabek Szabolcs, Radványi István, Sánta Márton, Lejko Zsombor - 1TLiBobor-Junior online algoritmikus feladatok informatika versenyesikeres megoldók2021/2022
Gábor Márió Sebastián 3TLiBobor-Senior online algoritmikus feladatok informatika versenyesikeres megoldó2020/2021
Geri Gergely 2M, Pacek Fanni 1TLiBobor-Junior online algoritmikus feladatok informatika versenyesikeres megoldó2020/2021
Bárczy Szabolcs István III.C, Vereš Patrik III.C, Babik Ákos III.C,
Csank István II.A, Mezei Richard II.A
IT v Nitre (IT Nyitrán) programozás versenyrésztvevők2020/2021
Molnár Dominik II.AAngol olimpiász járási fordulósikeres megoldó2020/2021
Bodor Levente IV.A, Babik Ákos II.C, Herczeg Kristóf II.A World Robotic Olympiad (WRO) 1. helyezett 2019/2020 
Kocai Angelika 3.C, Papovics Boglárka 3.C XII. Vajdasági Diák Menedzsment Bajnokság 3. helyezett 2018/2019 
Bodor Levente 3.A, Babik Ákos, Herczeg Kristóf 1.A Robotika verseny részt vett 2018/2019 
Vasík János László 2.C Nemzetközi kenguru matematikai verseny képviselte az iskolát 2018/2019 
4 diák (2.C-OA, 3.A-OA, 3.A-TL) "Súťaž: Vitajte v našom regióne" részt vett 2016/2017-es tanév 
21 diák iBobor - On-line informatikai verseny (Senior) részt vett 2016/2017-es tanév 
30 diák iBobor - On-line informatikai verseny (Junior) részt vett 2016/2017-es tanév 
Hegyi Dániel 4.A, Pobori Dániel 4.A, Burszki Mátyás 4.A, Sztasko Gergely 3.A, Tamás Lóránt 3.A Szakma sztár "Hviezda v odbore" részt vett 2016/2017-es tanév 
Bodor Levente 1.A, Jámbor Máté 2.C, Nagy Krisztián 3.A Lego Robot Verseny "Robotický Battle" 1. helyezett 2016/2017-es tanév 
Bačo Levente 2.A, Sztasko Gergely 3.A, Tamáš Lóránt 3.A "Szolmusz Tésztahíd" - "Stavba mosta s cestovýn" részt vett 2016/2017-es tanév 
Stella Bartos 3.A "Poznaj slovenskú reč" képviselte az iskolát 2016/2017-es tanév 
18 diák Angol olimpia részt vett 2016/2017-es tanév 
1.C-OA, 2.C-OA, 3.C-OA Gépíróverseny részt vett 2015/2016-os tanév 
Šimon Kristián 1.C, Podracky Flórián 1.C Lego Robot Verseny "Robotický Battle" képviselte az iskolát 2015/2016-os tanév 
Nagy Krisztián 2.C, Jámbor Máté 1.C Lego Robot Verseny "Robotický Battle" 2. helyezett 2015/2016-os tanév 
Jámbor Máté 1.C, Šimon Krisztián 1.C RoboSum 2. helyezett 2015/2016-os tanév 
Csizmadia Benjamín 3.C, Mihály Balázs 3.C, Mišurák László 3.C, Nagy Krisztián 3.C, Kankula Ákos 3.C, Burszki Mátyás 3.A, Hegyi Dániel 3.A Pangea matematikai verseny részt vett 2015/2016-os tanév 
Az egész iskola diákjai "Finančná olimpiád a finančná vedomostná súťaž" részt vett 2015/2016-os tanév 
1. és 2. évfolyam diákjai (36 diák) iBobor - On-line informatikai verseny (Junior) részt vett 2015/2016-os tanév 
Nagy Krisztián 1.C, Csizmadia Benjamín 2.C, Mišurák László 2. C A "robotok országos akadályversenyén" "Robotok kihívása" kategória 1. helyezett 2014/2015-es tanév 
20-an kapcsolódtatok be, Mišurák László Válent Dániel a versenyzők első 30%-ban helyezkedett el. Kenguru nemzetközi matematikai verseny képviselte az iskolát 2014/2015-es tanév 
Horváth Richárd ”Ismerd meg a szlovák nyelvet” kerületi forduló 3. helyezett 2014/2015-es tanév 
1.Horváth Richárd III.A, 2.György Gábor III.A, 3.Grulyo Zsolt III.A, Špegár Mária II.C ”Ismerd meg a szlovák nyelvet” képviselte az iskolát 2014/2015-es tanév 
Benkő Sándor Mécs László Szavalóverseny Királyhelmec képviselte az iskolát 2014/2015-es tanév 
Gresa Dávid 2.A – versben ezüst fokozat, Benkő Sándor 3.C – versben bronz fokozat és Szitás Nándor prózában bronz fokozat Városi szavalóverseny képviselte az iskolát 2014/2015-es tanév 
1. Misurák László, Csizmadia Benjámin, Mihály Balázs 2.C, 2. Hegyi Dániel,Burszki Mátyás, Pobori Dániel 2.A, 3. Filip Csaba, Lintner Könyvtárhasználati verseny részt vett 2014/2015-es tanév 
Csizmadia Benjámin Olvass többet határtalanul nemzetközi veseny képviselte az iskolát 2014/2015-es tanév 
Illés Patrik, Koczai Róbert, Magyar Máté, Kisfaludy András, Bernáth Ádám, Kusza Ádám, Hajdu Norbert, Mikókai János, Harangozó Dániel, Karhút Csaba, Očenáš Zsolt Márai kupa- kispályás labdarúgó torna 3. helyezett 2013/2014-es tanév 
24 diák Természettudományi verseny képviselte az iskolát 2013/2014-es tanév 
21 diák Könyvtárhasználati verseny képviselte az iskolát 2013/2014-es tanév 
Hajdú Erik 4.C Angol nyelvi olimpiász iskolai forduló 1. helyezett 2013/2014-es tanév 
Róbert Sova 80%, Ladislava Dupaľová 70%, Gabriela Koščáková 70%, Furman Attila 70% Pénzügyi jártasság címmel szintfelmérő verseny képviselte az iskolát 2013/2014-es tanév 
Cseh Andrea, Papp Sándor, Očenáš Enikő, Siladi Gergely , Slovenský Mihály- Czető Andrea Euro generációja nemzetközi verseny, első forduló /100% élbojban végzett 2013/2014-es tanév 
bekapcsolódott 49 diákunk Az iBobor Országos Informatikai Verseny képviselte az iskolát 2013/2014-es tanév 
Benkő Sándor  Szó határok nélkül kerületi vetélkedő képviselte az iskolát 2013/2014-es tanév 
Papp Sándor Szó határok nélkül kerületi vetélkedő 3. helyezett 2013/2014-es tanév 
I.C, II.C, III.C műszaki líceum diákjai, Papp Sándor, Cseh Andrea iBobor Országos Informatikai Verseny képviselte az iskolát 2012/2013-as tanév 
Mikókai János, Očenáš Zsolt, Kisfaludi András, Hajdu Norbert, Magyar Máté, Palkó Péter, Kocai Márton, Illés Patrik, Kocai Róbert, Gresa Dávid, Bino Ádám, Pulen László  Futás verseny képviselte az iskolát 2012/2013-as tanév 
Kovács Dávid, Szilágyi Gergő, Czető Andrea, Ocsenás Enikő, Tóth Zoltán  Guines rekordok kassai stafétaúszása képviselte az iskolát 2012/2013-as tanév 
Papp Sándor, Kőrösi Anita és Csicseri Bettina  Természettudományi verseny 1. helyezett 2012/2013-as tanév 
Kőrösi Tamás, Hajdu Erik, Palkó Péter, Kalapos Daniel  Kassai mini Békemaraton  képviselte az iskolát 2012/2013-as tanév 
Bartók Andrea és Köböl Tamás  Az ifjú könyvelők kerületi fordulója képviselte az iskolát 2012/2013-as tanév 
Fodor Patrik és Bettes Gábor  Zenit elektronikai verseny képviselte az iskolát 2012/2013-as tanév 
Kovács Dávid, Pomaj Dominika, Lukács Barbara, Grujo Péter, Grujo Zsolt, Gresa Dávid, Kocai Róbert, Válent Dániel  Polgármester - kupáért versenyzett futás képviselte az iskolát 2012/2013-as tanév 
Harangozó Dániel  ” Ismerd meg a szlovák nyelvet” verseny  3. helyezett 2012/2013-as tanév 
Benkő Sándor, Kun Fanni Mécs László Szavalóverseny Királyhelmecen  képviselte az iskolát 2012/2013-as tanév 
Papp Sándor Mécs László Szavalóverseny Királyhelmecen  különdíj 2012/2013-as tanév 
Czető Andrea, Papp Sándor, Benkő Sándor, Gresa Dávid Városi szavalóverseny képviselte az iskolát 2012/2013-as tanév 
Gresa Dávid Szép magyar beszéd kerületi fordulója képviselte az iskolát 2012/2013-as tanév 
Szilagyi Gergő  A Szép magyar beszéd kerületi fordulója képviselte az iskolát 2012/2013-as tanév 
az 1., 2. és 3. évfolyam Könyvtárhasználati verseny képviselte az iskolát 2012/2013-as tanév 
Szilágyi Gergely  Angol nyelvi olimpiász kerületi fordulója 2. helyezett 2012/2013-as tanév 
50 diák képviselte iBobor Országos Informatikai Verseny képviselte az iskolát 2011/2012-es tanév 
Tušay András, Peti Dávid, Nagy Attila, Páll Zoltán Asztalitenisz bajnokság reg.for.részt vettek: képviselte az iskolát 2011/2012-es tanév 
Mikókai János, Očenáš Zsolt, Hajdu Norbert, Kubik Patrik, Beke Zoltán, Gazsi Lóránt, Kocai Márton és VOŠ diákjai futó verseny képviselte az iskolát 2011/2012-es tanév 
Kőrösi Anita A gépíróverseny iskolai fordulója 3. helyezett 2011/2012-es tanév 
Kun Fanni A gépíróverseny iskolai fordulója 2. helyezett 2011/2012-es tanév 
Buzogány Olívia A gépíróverseny iskolai fordulója 1. helyezett 2011/2012-es tanév 
Pomaj Dominika A gépíróverseny iskolai fordulója 3. helyezett 2011/2012-es tanév 
Bertič Bernadett A gépíróverseny iskolai fordulója 2. helyezett 2011/2012-es tanév 
Sztasko Kristóf, Slovenský Mihály, Kiss László, Magyar Máté, Boros Anita, Očenáš Enikő, Barkai Ákos, Jankovič Dávid, Kisfaludy András, Bosnyák Kristóf, Korcsmáros Bence és Papp Sándor tájékozódási futás képviselte az iskolát 2011/2012-es tanév 
Erős Bianka A gépíróverseny iskolai fordulója 1. helyezett 2011/2012-es tanév 
Tušay András és Juhász Ádám  Ifjú mechatronikus országos vetélkedő képviselte az iskolát 2011/2012-es tanév 
Papp Sándor, Kőrösi Anita, Habodász Dominika, Cseh Andrea, Kulcsár Nikolett, Páll Zoltán tollaslabda megaverseny képviselte az iskolát 2011/2012-es tanév 
Bettes Gábor, Fodor Patrik, Máté István Nemzedékek közötti szolidaritás vetélkedő 2. helyezett 2011/2012-es tanév 
Tušay András asztalitenisz bajnokság iskolai fordulója 1. helyezett 2011/2012-es tanév 
Siladi Gergely A Felvidéki Magyar Matemetika Verseny országos fordulója képviselte az iskolát 2011/2012-es tanév 
Nagy Attila legerősebb iparista 1. helyezett 2011/2012-es tanév 
Bartók Andrea ” Ismerd meg a szlovák nyelvet” verseny kerületi fordulója 2. helyezett 2011/2012-es tanév 
Kőrösi Tamás, Harangozó Dániel és Palkó Péter Kassai Békemaraton képviselte az iskolát 2011/2012-es tanév 
Erdevš István ” Ismerd meg a szlovák nyelvet” verseny kerületi fordulója 1. helyezett 2011/2012-es tanév 
Palkó Péter, Erős Bianka, Kiss László, Mikókai János, Očenáš Zsolt, Hajdu Erik, Gerenyi Attila, Kocai Márton, Főző Viktor, Rapács Máté polgármester - kupa képviselte az iskolát 2011/2012-es tanév 
Papp Sándor Mécs László Szavalóverseny, kerületi viszonylat 1. helyezett 2011/2012-es tanév 
Kőrösi Anita és Cseh Andrea Könyvtárhasználati verseny II. fordulója 3. helyezett 2011/2012-es tanév 
Kőrösi Tímea és Horváth Bianka  Könyvtárhasználati verseny II. fordulója 2. helyezett 2011/2012-es tanév 
Cseh Andrea A szavalóverseny iskolai fordulója prózában 2. helyezett 2011/2012-es tanév 
Gelvanics Eszter  A szavalóverseny iskolai fordulója 3. helyezett 2011/2012-es tanév 
Kocsis Benjámin és Kocai Márton KLIKK informatikai verseny  1. helyezett 2011/2012-es tanév 
Papp Sándor A szavalóverseny iskolai fordulója 2. helyezett 2011/2012-es tanév 
Czető Andrea  A szavalóverseny iskolai fordulója 1. helyezett 2011/2012-es tanév 
Bartók Andrea, Kőrösi Tímea, Gabri Zsolt, Nagy Zoltán, Habodász Dominika Implom József Helyesírási verseny képviselte az iskolát 2011/2012-es tanév 
Siladi Gergely Szép magyar beszéd kerületi fordulója képviselte az iskolát 2011/2012-es tanév 
Habodász Dominika Implom József helyesírási verseny országos fordulója  képviselte az iskolát 2011/2012-es tanév 
Tusay Andras angol nyelvi olimpiász regionális fordulója 3. helyezett 2011/2012-es tanév 
Máté István Angol nyelvi verseny iskolai fordulója 3. helyezett 2011/2012-es tanév 
Tusay András Angol nyelvi verseny iskolai fordulója 2. helyezett 2011/2012-es tanév 
Hajdú Erik Angol nyelvi verseny iskolai fordulója 1. helyezett 2011/2012-es tanév 

IPARISTA DÍJAK

Veres József és Veres Angéla - emlékérem

Veres József hosszú évtizedeken keresztül volt az Ipariskola tanára. Élete összefonódott az intézmény mindennapjaival, sokoldalú személyisége, embersége meghatározó volt az iskola tevékenységében, emberformáló munkájában. A Szülők és Iskolabarátok Szövetsége választmányának 1988 novemberében tett javaslatára az igazgatóság, a tanári kar és a szülői munkaközösség úgy döntött, hogy Veres József emlékére minden tanévben egy végzős növendékét, aki a legkiemelkedőbb sikereket érte el a tanulásban és az iskola érdekében kifejtett munkában Veres József éremmel tünteti ki és pénzjutalomban részesíti.

Veres Angéla szintén évtizedeken keresztül volt az Ipariskola tanára, ahol okleveles közgazdászként tanított. A Szlovákiai Magyar Szülők Szövetsége Iskolai Tanácsának 1998 áprilisában tett javaslatára az igazgatóság, a tanári kar és a szülői munkaközösség úgy döntött, hogy Veres Angéla emlékére minden tanévben a Kereskedelmi Akadémia egy végzős növendékét, aki a legkiemelkedőbb sikereket érte el a tanulásban és az iskola érdekében kifejtett munkában, Veres Angéla éremmel tünteti ki és pénzjutalomban részesíti.

A kitüntetett tanulókat az osztályfőnökök javaslata alapján a tanári kar választja ki az igazgatói dicséretben részesített végzős növendékek közül.

Veres József

Veres Angéla

NévDátumSzak
Simon Boglárka
Szabó Szabolcs
2024. május 17.műszaki líceum
mechatronika
Vastag Tibor2022. május 19.mechatronika
Šipoš Roland2021. május 14.mechatronika
Porubský Antónia 2020. május 15.műszaki líceum
Bodor Benjámin2019. május 17.mechatronika
Nagy Krisztián2018. május 18.műszaki líceum
Hegyi Dániel 2017. május 19. mechatronika
Lintner Márk 2016. május 20. műszaki líceum
Siladi Gergely2015. május 15. műszaki líceum
Kőrösi Tamás 2014. május 16. mechatronika
Máté István 2013. május 17.  
Tusay András 2012. május 18. 
Köblös Gábor 2011. május 13. 
Sztasko Krisztián 2010. május 14. 
Pataki László 2009. május 15. 
Bodnár Lóránt 2008. május 16. 
Angyal Bertalan 2007. május 19. 
Kovács Szilárd 2006. május 18.  
Nagy Zsolt 2005. május 16. 
Jakab Norbert 2004. május 7. 
Mikuš Katalin 2002. május 10.  
Tankó Tamás 2001. május 11.  
Brutovsky János 2000. május 12. 
Reisz András 1999. május 14. 
Terpó Tamás 1998. május 15. 
Kovács Sándor 1997. május 15. 
Dócs István 1996. május 17. 
Bálint Tibor 1995. május 19. 
Bartók István 1994. május 20.  
Domonkoš József 1993. május 14. 
Hogya Emma 1992. május 15. 
Pulen Lóránt 1991. május 17. 
Klemász Péter 1990. május 25.  
Gál Attila 1989. május 19. 
NévDátum
Rajczi Vanda
Rajczi Viktória
2024. május17.
Tóbiás Nikoleta2022. május 19.
Pallér Krisztina2021. május 14.
Kosztyu Fanni2020. május 15.
Balla Anita IV.C2019. május 17.
Špegár Mária 2017. május 19. 
Tamók Alexandra 2016. május 20. 
Bertič Bernadett 2015. május 15. 
Cseh Andrea  2014. május 16. 
Köböl Tamás 2013. május 17. 
Gelvanics Eszter 2012. május 18. 
Páricsi Lucia 2011. május 13. 
Spišák Gabriella 2010. május 14. 
Tomko Nikoletta 2009. május 15. 
Krčmarik Erika 2008. május 16. 
Kulcsár Tünde 2007. május 19. 
Feke Mária 2006. május 18. 
Csáji Martina 2005. május 16. 
Vizdár Erzsébet 2005. május 16. 
Gálik Zsuzsanna 2004. május 7. 
Silling Erika 2003. május 9. 
Pintér Ágnes 2002. május 10. 
Bodnár Attila 2001. május 11. 
Kolesár Zsuzsanna 2000. május 12. 
Boháč Anita 2000. május 12. 
Kolár Éva 1999. május 14.  
Bodzsár Katalin 1998. május 15. 

Szakmai díjak

Szakmai díj alapítására/felajánlásokra többször is volt példa iskolánkon.

SZAKMAI DÍJAT Kotrusz Ferenc, okleveles mérnök (egykori iparista) alapított, amit 2000-ben Grenčík Igor (4.A) , Igo Attila (4.A) , Brutovský János (4.B)

Ennek folytatásaként  HLAVÁCS PÁL, okleveles mérnök (egykori iparista) iskolánk tanára ajánlotta fel a pénzjutalmat, amit 2001-ben Kozma György (4.A) ,Pallér Tamás (4.B)

A LEGJOBB GÉPÉSZNÖVENDÉK díjat az 1972-ben érettségizett 4.C osztály alapította természetesen a legjobb gépésznövendék számára. Ezt 2007-ben Angyal Bertalan (4.A) kapta meg.

Ezt folytatva NÓGELL TIBOR, okleveles mérnök és VÁLENT BÉLA, okleveles mérnök iskolánk tanárai ajánlották fel a pénzjutalmat, amit 2008-ban Angyal Zsolt (4.A) és 2009-ben Troško Lóránt (4.A) vehettek át.

A 2008/2009-es tanévben első ízben adtuk át a Kereskedelmi Akadémia szakmai díját, amelyet szintén iskolánk szaktanárai alapítottak, és pénzjutalmat is ajánlottak fel. Név szerint: Caban Mária, Köböl Edit, Szerdi Judit, Tobákoš Rozália.

Ezt követően a szakmai munkaközösségek oktatói úgy döntöttek, hogy minden tanévben szavaznak az adott szakon belül a legügyesebb, legkiemelkedőbb szakmai teljesítményt nyújtó végzős diák személyéről, akit szakmai díjban részesítenek. A pénzjutalmat a tantestület tagjai ajánlják fel. A szakmai munkaközösség dönthet úgy, hogy a díjat kiemelkedő teljesítmény hiányában nem adja ki.

Év májusaKereskedelmi Akadémia Szakmai DíjaPro mechatronikaPro lyceum
2024Rajczi ViktóriaMike SzabolcsBeke Dávid
2023Drotár Vivien (IV.A)Geri Gergely (IV.A)Csank István (IV.C)
Mezei Richárd (IV.A)
2022Körtvély Filomén (IV.C)nem osztottakVereš Patrik (IV.C)
2021Lakomy Barbara (IV.C)nem osztottakOláh Dezső (IV.C)
2020Popovics Boglárka (IV.C)Beke Tamás (IV.A)Štefan Norbert (IV.C)
2019Zobola Nikoletta (IV.C)Imrecze Péter (IV.A)Jámbor Máté (IV.C)
2018Bartoš Stela (IV.A)Sztasko Gergely (IV.A)Nagy Krisztián (IV.A)
2017Jenyo Monika (IV.C)Burszki Mátyás és Csízi Dániel (IV.A)Csizmadia Benjamin (IV.C)
2016Hallér Viktória (IV.C)Hoďa Krištóf (IV.A)nem osztottak
2015Nagy Bernadette (IV.C)Petrovič Mátyás (IV.A)Siládi Gergely (IV.C)
2014Papp Sándor (IV.C)Gál Péter (IV.A), Görcsös József (IV.A)Kisfaludi András (IV.C)
2013Bartók Andrea (IV.C)Bettes Gábor (IV.A)a szakon még nincs végzős diák
2012Oláh Edit (IV.C)Pápezsik Szilárd (IV.A)a szakon még nincs végzős diák
2011nem osztottakLaho Tamás (IV.A)a szakon még nincs végzős diák
2010Elek Orsolya (IV.C)Szajkó Péter (IV.A)a szak még nem nyílt meg
2009Erdevš Tímea (IV.C)a szakon még nincs végzős diáka szak még nem nyílt meg

Kováts Miklós díj

Kováts Miklós (1936-2022) több mint négy évtizedes nevelőmunkája alatt nemzedékek kerültek ki a keze alól szilárd anyanyelvi tudással, történelemszemlélettel gazdagodva. Igazi pedagógus volt, a fiatalok sokaságát nemcsak ismeretekre tanította, hanem arra is, hogyan éljenek igaz emberként igazi magyar életet itt, a Felvidéken.

Iskolánkon először Szép magyar szó címen alapítottak műveltségi díjat. A 2004/2005-ös tanévben iskolánk magyar szakos tanárai ezt a díjat „Arany alma, Csengő barack, Szóló Szőlő” néven vitték tovább. Ezt a hagyományt folytatva, iskolánk vezetősége és tanári kara 2022-ben úgy döntött, hogy Kováts Miklós emlékére minden tanévben egy végzős növendéket – aki az adott tanévben a legtöbbet tett a magyar kultúra és magyar nyelv megőrzésért – Kováts Miklós – éremmel tünteti ki és pénzjutalomban részesíti. A kitüntetett tanulót a magyar szakos tanárok javaslata alapján a tanári kar tagjai szavazással választják ki a végzős növendékek közül.

NévOsztályÉvMegjegyzés
Vasík János László4.C2021
Szászi Szindbád4.A2020
Benkő Sándor 4.C 2016 
Drotár Richárd 4.A 2015 
Papp Sándor 4.C 2014 
Körösi Tímea 4.C 2013 
Gelvanics Eszter 4.C 2012 
Kristóf Roland2.D 2003 prózamondó – tanulóink közül a legjobb eredményt érte el az országos fordulóban  
Dobos Boglárka3.C 2003  vers- és prózamondó – sikerrel képviselte iskolánkat az országos versenyen
Gálik Zsuzsanna3.C 2003 vers- és prózamondó – a „Szép magyar beszéd” győri versenyén előadása elismeréseként Kazinczy-érmet kapott
Gálik Zsuzsanna2.C 2002 versmondó – 1. hely az országos fordulóban 
Benkő Karolin3.C 2002 prózamondó – 1. hely a járási fordulóban
Kalász Katalin1.C  2001 különdíjat kapott - prózamondó – 3 hely a kerületi fordulóban
Gálik Zsuzsanna1.C  2001 prózamondó – 2. hely a kerületi fordulóban  
Benkő Karolin3.C 2001 a magyar nyelvi verseny országos fordulójának résztvevője
Szaniszló Katalin3.C  2001 prózamondó - 1. hely a kerületi fordulóban  
Boháč Anita4.C2000 a magyar nyelvi verseny legsikeresebb résztvevője  
Kajla Andrea4.C  2000 a tanév legjobb prózamondója  
Galgán Diana4.D 2000 a tanév legjobb versmondója  
Tankó Tamás2.B 1999 a tanév legjobb versmondója 
Karaffa Alica3.C 1999 a magyar nyelvi verseny legsikeresebb résztvevője
Kolár Éva4.D 1999 a tanév legjobb prózamondója 
Tankó Tamás  2.C 1998 
Kolár Éva 3.D 1998  
Nagy Zsuzsanna 4.C  1998 
Bodzsár Katalin 3.C 1997  
Kovács Sándor 4.C  1997 

KIK oklevél

A Kassai Iparisták Klubja – KIK megalakulása óta (2015) minden tanév végén, egy – egy diákot, aki aktívan részt vett a klub rendezvényein, valamint a tanulmányi eredményei is megfelelőek, kitüntetésben részesíti, amely a Klub oklevele mellett anyagi juttatással is jár. A pénzdíjat minden évben az 1998 – ban érettségizett 4.B osztály egyik tagja ajánlja fel. Az oklevél birtokosa a mechatronika, műszaki líceum vagy az elektrotechnika szakok egy végzős diákja.

ÉvNév
2024Vaszily Máté
2023Dobos Gergő
2022Tóth János
2021Gáspár Tibor
2020Ádám Csaba
2019Zselenák Norbert
2018Filip Csaba
2017Kováč Imre
2016Benkő Sándor és Kerekes Károly

Rákóczi – ösztöndíj

A  Rákóczi Szövetség ösztöndíjjal ajándékozta meg iskolánk tanulóit. Az ösztöndíj (pénzjutalom) a tanév végén kerül kiosztásra az első három évfolyamban a két legjobb tanulónak. Az ösztöndíjat a tantestület ítéli oda az évvégi értékelő konferencián.

NévOsztályÉv
Molnár Géza Bálint1.A2022/2023
Amzler Dániel1.C2022/2023
Tuza Ádám2.A2022/2023
Fekete Ádám2.C2022/2023
Mike Szabolcs3.A2022/2023
Rajczi Vanda és Viktória3.C2022/2023
Bodor Kornél1.A2021/2022
Radványi István1.C2021/2022
Fényes Imre2.A2021/2022
Šimon Boglárka 2.C2021/2022
Hók Kristóf3.A2021/2022
Mezei Richárd3.A2021/2022
Tóth János1.A2018/2019
Tóbiás Nikolet1.C2018/2019
Šipoš Roland2.A2018/2019
Pallér Krisztina2.C2018/2019
Bodor Levente3.A2018/2019
Popovics Boglárka3.C2018/2019
Kočiš Tamáš1.A2017/2018
Pallér Krisztina1.C2017/2018
Bárány Zoltán2.A2017/2018
Porubská Antónia2.C2017/2018
Szabó Krisztián3.A2017/2018
Zselenák Flórián3.C2017/2018
Beke Tamás 1.A 2016/2017 
Kiss Emese 1.C 2016/2017 
Bodor Benjámin 2.A 2016/2017 
Zobola Nikoletta 2.C 2016/2017 
Bartos Stella 3.A 2016/2017 
Imrecze Péter 1.A 2015/2016 
Simon Krisztián 1.C 2015/2016 
Sztasko Gergely 2.A 2015/2016 
Nagy Krisztián 2.C 2015/2016 
Csízi Dániel 3.A 2015/2016 
Jenyo Mónika 3.C 2015/2016 
Tamás Lóránt 1.A 2014/2015 
Filip Csaba 1.C 2014/2015 
Burszki Mátyás 2.A 2014/2015 
Spegár Mária 2.C 2014/2015 
Hubay Kevin 3.A 2014/2015 
Lintner Márk 3.C 2014/2015 
Hegyi Dániel  1.A 2013/2014 
Csizmadia Benjámin 1.C 2013/2014 
Grujo Zsolt  2.A 2013/2014 
Kerekes Károly 2.C 2013/2014 
Petrovics Mátyás 3.A 2013/2014 
Bertics Bernadett 3.C 2013/2014 
Kocai Róbert  1.A 2012/2013 
Hallér Viktória  1.C 2012/2013 
Rybár Roland  2.A 2012/2013 
Szilágyi Gergely  2.C 2012/2013 
Görcsös József  3.A 2012/2013 
Kun Fanni  3.C 2012/2013 
Kőrösi Tamás  1.A 2010/2011 
Kőrösi Anita  1.C 2010/2011 
Kocsis Benjámin  2.A 2010/2011 
Nagy Nikolett  2.C 2010/2011 
Bercik György  3.A 2010/2011 
Oláh Edit  3.C 2010/2011 
Máté István 1.A 2009/2010 
Bartók Andrea  1.C 2009/2010 
Pápezsik Szilárd  2.A 2009/2010 
Simon Szabolcs 2.A 2009/2010 
Novák Éva 2.C 2009/2010 
Motyka Ildikó  3.C 2009/2010 
Tušay András  1.A 2008/2009 
Derján Zoltán 1.C 2008/2009 
Laho Tamás  2.A 2008/2009 
Jablonczy Evelin 2.C 2008/2009 
Bandura Tamás  3.A 2008/2009 
Pataki Veronika  3.C 2008/2009 
Köblös Gábor  1.A 2007/2008 
Páricsi Lucia  1.C 2007/2008 
Páricsi Gyula  2.B 2007/2008 
Spišák Gabriella  2.C 2007/2008 
Balog Péter  3.A 2007/2008 
Erdevš Tímea  3.C 2007/2008 
Szajkó Péter  1.A 2006/2007 
Elek Orsolya 1.C 2006/2007 
Tamás Attila  2.A 2006/2007 
Tomko Nikolett  2.D 2006/2007 
Huszty Attila  3.A 2006/2007 
Hajdu Gabriella 3.C 2006/2007 
Pataki László 1.AB 2005/2006 
Csobády Beáta  1.D 2005/2006 
Angyal Zsolt 2.A 2005/2006 
Krčmarik Erika  2.C 2005/2006 
Angyal Bertalan  3.A 2005/2006 
Fehér Mónika  3.C 2005/2006 
Bodnár Lóránt  1.A 2004/2005 
Kulcsár Enikő  1.C 2004/2005 
Angyal Bertalan  2.A 2004/2005 
Porubán Mónika  2.D 2004/2005 
Kovács Szilárd  3.B 2004/2005 
Csizmadia Ilona  3.D 2004/2005 
Brutovský János 1.A 1996/1997 
Kolesár Zsuzsanna  1.D 1996/1997 
Tóth Norbert 2.B 1996/1997 
Kolár Éva  2.D 1996/1997 
Tamás Csaba 3.B 1996/1997 
Bodzsár Katalin  3.C 1996/1997 
Nagy Károly  4.C 1996/1997 
Kántor Bertalan  1.A 1995/1996 
Tóth Norbert 1.B 1995/1996 
Kolár Éva  1.D 1995/1996 
Szatmáry György 2.B 1995/1996 
Bodzsár Katalin 2.C 1995/1996 
Lukovics Róbert 3.A 1995/1996 
Kovács Sándor 3.C 1995/1996 
Ontko Dénes 4.A 1995/1996 
Kiss László  4.C 1995/1996 
Terpó Tamás  1.B 1994/1995 
Nagy Zsuzsanna  1.C 1994/1995 
Princz Gábor  2.A 1994/1995 
Kovács Sándor  2.C 1994/1995 
Ontko Dénes  3.A 1994/1995 
Pulen Tibor 3.C 1994/1995 
Adorján István 4.D 1994/1995 
Hlavács Pál  4.D 1994/1995 
Princz Gábor 1.A 1993/1994 
Kovács Sándor 1.C 1993/1994 
Szitás Albert  2.A 1993/1994 
Mokány Csaba  2.B 1993/1994 
Jóna Erika  3.A 1993/1994 
Bálint Tibor 3.D 1993/1994 
Ontko Ferdinánd  4.B 1993/1994 
Hogya László  4.E 1993/1994 
Ficzere Tamás  1.A 1992/1993 
Pulen Tibor  1.D 1992/1993 
Parti Andrea  1.F 1992/1993 
Kotusz Ferenc  2.A 1992/1993 
Trencsényi Zsolt  2.C 1992/1993 
Beke Csaba  3.C 1992/1993 
Bartók Isván  3.D 1992/1993 
Szabó Éva  4.C 1992/1993 
Reško Réka  4.E 1992/1993 
Kotrusz Ferenc  1.A 1991/1992 
Bálint Tibor  1.B 1991/1992 
Ontko Ferdinánd  2.B 1991/1992 
Nagy Zoltán  2.E 1991/1992 
Domonkoš József  3.C 1991/1992 
Reško Réka  3.E 1991/1992 

ISKOLÁNKAT MÉLTATJA...

Magyar örökség díj

2016. szeptember 17-én Magyar Örökség díjjal tüntették a kassai Iparit Budapesten, a Magyar Tudományos Akadémia épületében. A kitüntetést az intézmény a nemzetmegtartó szolgálataiért vehette át. Az ünnepségen az LVD által támogatott busszal érkező tanárok, volt igazgatók, nevelők, diákok, barátok, támogatók és iparista klubok tagjai vettek részt élükön az iskola igazgatónőjével, Ing. Matej Évával. Mindenkinek szeretnénk megköszöni a részvételét, támogatását, illetve a köszönő és bátorító szavakat, amellyel emelték az ünnepség fényét. A Szakkay József Szakközépiskola továbbra is megtartja kettős feladatát: az életben hasznos ismeretekkel felvértezni a diákokat, és magyar identitásukat pallérozni és megerősíteni.

Esterházy-díj

A Rákóczi Szövetség és az Esterházy János Emlékbizottság 1991 óta rendez emlékünnepségét Budapesten, ahol minden évben Esterházy Emlékplakettet és elismerő oklevelet adományoznak olyan személyek és intézmények részére, akik és amelyek a felvidéki magyar közösség szolgálatában kiemelkedő tevékenységet fejtettek ki, illetve gróf Esterházy János mártír sorsú politikus szellemi örökségének megőrzéséért és megismertetéséért kiemelkedő munkát végeztek.

A díj átvételénél jelen volt az iskola jelenlegi igazgatónője, Ing. Matej Éva mérnöknő, valamint a korábbi igazgatók közül Nógell Tibor és Pulen Lajos is. Az ünnepi méltatást szintén az iskola egykori diákja, Kollár Péter tartotta.

Kassa város díja

2012. május 7.-én Kassán, a régi városháza előtt muskétások sortüzével, ünnepélyes zászlófelvonással vette kezdetét a Kassai Napok egyik legfontosabb rendezvénye, a városi kitüntetések átadása a Kassa jó hírnevét leginkább öregbítő egyéneknek és intézményeknek.
Köztük volt az akkor140.-dik évfordulóját ünneplő híres kassai magyar ipari, amely attől a tanévtől az iskola alapítójának tiszteletére Szakkay József Szakközépiskola nevet viseli.